Hallarydsloppet 2022 2022-04-18
Herrar 21 km 21000 meter
1Magnus Åhsberg -67Apladalens LK77.303.41
2Johan Stark -80Lönashult GoIF81.293.52
3Johan Bolstam -88Apladalens LK85.094.03
4Jonas Almarsson -71SK Graal85.334.04
5Markus Brink -86Elmhults Sport Club87.114.09
6Patrik Stark -82Lönashult GoIF87.574.11
7Mattias Ekman -82Apladalens LK89.524.16
8Linus Walden -88SK Graal90.354.18
9Linus Wästergård -85-92.344.24
10Lars Jönsson -68Ryssbergets IK93.524.28
11Joel Mörck -99Hässleholms AIS98.464.42
12Andreas Lundgren -75Lomma99.194.43
13Rickard Cedergren -68Härlövs IF99.574.45
14Per-Erik Mörck -66Hässleholms AIS102.024.51
15Peter Svensson -67-102.234.52
16Nils Andersson -93Hästveda103.254.55
17Mats Svensson -65Ryssbergets IK103.454.56
18Daniel Svensson -75Hyttinge Häst&Cykel105.275.01
19Filip Karlsson Bäcklund -94Hästberga105.415.01
20Patric Lundvall -68Växjö Löparklubb113.425.24
21Daniel Listerud -80OK Gynge117.065.34
22Tommy Hagberg -68OK Gynge117.085.34
23Alexander Danielsson -83-117.365.36
24Torbjörn Carlsson -84Älmhult118.275.38
25Simon Johansson -04Värnamo119.495.42
26Martin Vörös -77-120.485.45
27Per Westberg Dolfe -69GF Idrott129.196.09
28Reza Tadayari -62-131.036.14


Damer 21 km 21000 meter
1Petra Skiöld -75Härlövs IF90.024.17
2Sandra SödergrenFIF Gnistan91.524.22
3Elin Holmstrand -84SK Graal97.434.39
4Jenny Frank -91Elmhults Sport Club99.374.44
5Emma Blomsterberg -74FK Snapphanarna102.314.52
6Lotta Mörck -66Hässleholms AIS103.194.55
7Karin Hägglund -75Ryssbergets IK105.255.01
8Antonia Lingmalm -90SK Graal106.495.05
9Caroline Jörlund-113.315.24
10Caroline Holst -80-120.515.45
11Marlene Claesson -73Osby123.515.53
12Carolina Kroon -79-123.525.53
13Åsa Månsson -83Osby123.535.53
14Sandra Berglund -83Markaryd131.286.15
15Carolina Almarsson -77SK Graal131.306.15


Herrar 9,8 km 9800 meter
1Klas Persson -81SK Graal35.023.34
2Oskar Edvinsson -81Vederslöv/Dänningelanda IF37.283.49
3Patrick Carlsson -71Ljungby38.193.54
4Sebastian Uddbäck -86Malmö AI39.073.59
5Andreas Hellqvist -79Majornas IK40.584.10
6Jörgen Schöld -76Ljungby41.094.11
7Per Nyquist -84Växjö41.224.13
8Tim MörkHässleholms AIS42.274.19
9Gustav Månhardt -95-43.444.27
10Ola SimonssonBjärnum44.064.30
11Lars Uddbäck -56Malmö AI44.484.34
12Marcus Petersson -81FK Finn44.594.35
13Hampus Ahlsen -79Älmhult46.464.46
14Rasmus Bergqvist -84Elmhults Sport Club46.484.46
15Joakim Gunnarsson -65Elmhults Sport Club46.554.47
16Mathias Pedersen -77-47.064.48
17Petrus Johansson -76Elmhults Sport Club47.214.49
18Axel Berg -94Diö47.384.51
19Bengt Brink -54Hässleholm Freeflow47.494.52
20Mikael Gunnarsson -75Elmhults Sport Club48.474.58
21Mats Danielsson -64Ramnäs50.195.08
22Jon Johnsson -84Hallaryd IF50.545.11
23Kjell Svensson -64Elmhults Sport Club51.155.13
24Peter Karlsson -73-51.285.15
25Sathishkumar Ramasamy -83Elmhults Sport Club52.165.20
26Lennart Hansson -53Pantern Running52.315.21
27Joakim Aronsson -78Hovslätt52.385.22
28Thomas Hoff -70GF Idrott52.485.23
29Jan van Helvoort -75Älmhult53.095.25
30Olaf Szukalowizc -83Mossarun53.315.27
31Aditya Wankhede -86Elmhults Sport Club53.465.29
32Martin Nilsson -78Råå54.425.34
33Urban Johansson -61Elmhults Sport Club55.195.38
34Peter Dencker -71Älmhult55.335.40
35David Lundgren -96Västra Frölunda55.445.41
36Kennert Lundgren -62Västra Frölunda56.015.42
37Leif Axelsson -63Sk Graal57.035.49
38Tony Olofsson -88-57.205.51
39Ravi Shankar -79Elmhults Sport Club57.235.51
40Per-Ola Mårtensson -71Lönsboda58.445.59
41Klas Svenbring -73-59.186.03
42Krister Karlsson -65Växjö Löparklubb59.266.03
43Lennart Olsson -58Kustjoggarna61.006.13
44Matz Olof Johansson -49Elmhults Sport Club61.026.13
45Andreas Lindqvist -75Linkens Bygg61.206.15
46Anders Uhlin -45OK Gynge62.006.19
47Kurt Lynge -59Solrød Strand64.296.34
48Priyatam ChavanÄlmhult77.407.55
49Jörgen Persson -50Ryssbergets IK78.067.58


Damer 9,8 km 9800 meter
1Malin Söderstedt -96OK Gynge46.524.46
2Theresia Svensson -80Hyttinge Häst&Cykel47.274.50
3Ulrika Schmitz -90Älmhult50.075.06
4Olivia Gunnarsson -94Elmhults Sport Club50.365.09
5Louise Adolfsson -90Älmhult53.135.25
6Amilia Tångne -90Mossarun53.335.27
7Linda Gunnarsson -78Elmhults Sport Club54.035.30
8Madelene Schmitz -92Älmhult55.025.36
9Sandra Holmback -90-57.195.50
10Mascha van Helvoort-Sollie -70Älmhult57.245.51
11Julia Hedberg -96Osby57.265.51
12Susanne Strömberg -74Osby61.156.15
13Clara Johansson -02Hökön61.536.18
14Anny Bäck -96Älmhult61.546.18
15Signe Johansson -11OK Gynge61.566.19
16Maria Johansson -82OK Gynge61.576.19
17Therese Dahlin -77-62.286.22
18Åsa Gunnarsson -69Elmhults Sport Club62.426.23
19Karin Ericsson -00Älmhult62.506.24
20Berit Larsen -65Solrød Strand64.306.34
21Catarina Bengtsson -63Elmhults Sport Club65.326.41


Herrar 6 km 6000 meter
1Kristoffer Karlsson -92UF Contact Olofström22.003.40
2Tobias Johansson -81Glasrikets RC Nybro22.113.41
3Babak Lindberg -07Ystads IF22.523.48
4Johannes Engqvist -87Traryd Lake City22.563.49
5Tobias Omö Bergkvist -85 SK Graal23.253.54
6Karl-Henrik Wallerstein -77Hallaryd IF26.144.22
7Thim Isaksson -95SK Graal26.554.29
8Viktor Gustavsson -92Glasrikets RC Nybro27.324.35
9Hampus Persson -02Hallaryd IF29.054.50
10Ola Götesson -69SK Graal29.094.51
11Hamish Bell -79-30.275.04
12Håkan Nilsson-76SK Graal32.295.24
13Kjell Johnsson -58Hope 58733.085.31
14Christian Petersson -75-34.155.42
15Kåre Jansböl -62Danmark34.445.47
16Karl Gunnarsson -94-35.185.53
17Kristian Pedersen -85Region Gotland37.186.13
18Bo Johnsson -55Hallaryd IF37.266.14
19Roger Nilsson -67Markaryd38.326.25
20Leif Karlsson -49UF Contact Olofström43.127.12
21Elamaran Police -76Elmhults Sport Club43.507.18
22Peter Thorn -56Solrød Strand53.528.58
23Mats Johansson -63Värend GIV73.4012.16


Damer 6 km 6000 meter
1Elin Brink -97Mölndals AIK21.413.36
2Lina Nilsson-98-29.024.50
3Susanne Jensen -75Sk Graal31.575.19
4Hanna Bladh -82Bromma32.225.23
5Emma Eidert -85Emmaboda Verda OK32.255.24
6Veronika Lundgren -99Västra Frölunda32.345.25
7Kerstin Nilsson -44Visseltofta IF34.015.40
8Kristina Lans -81-34.135.42
9Viktoria Uddbäck -90-36.066.01
10Lotta Ericsson -64-36.226.03
11Alina Westberg Dolfe -02GF Idrott36.296.04
12Vera Gunnarsson -05Elmhults Sport Club36.366.06
13Maggie Hua -80Älmhult36.526.08
14Nesrin Larsson -80IAF37.226.13
15Rebecca Åkerberg -89OK Gynge37.356.15
16Sofi Holmstrand -81Markaryd38.316.25
17Martina Lindarbo -71-42.577.09
18Carina Dencker -66-46.477.47
19Maria Blixt -82Bjärnum47.017.50
20Elisabeth Lynge -61Solrød Strand53.518.58
21Anamika Arya -87Elmhults Sport Club55.509.18
22Kristina Ponting -61IF UDD62.3810.26


P 16 3350 meter
1Julian Westberg Dolfe -06IFK Lund15.204.34
2Erik AxelssonMarkaryds FK15.504.43


F 16 3350 meter


P 14 3350 meter
1Zeger van Helvoort -08Älmhult14.134.14
2Ambroos van Helvoort -10Älmhult14.544.26
3Mahin Anad -10Elmhults Sport Club33.099.53


F 14 3350 meter
1Elsa Wiesel -08Ljungby FIK16.334.56
2Tuva-Lisa Petersson -10-19.205.46
3Stina Götesson -09Sk Graal19.265.48
4Elin Pedersen -09Rigor19.455.53
5Nike Westberg Dolfe -09IF Kronan27.268.11
6Pradyumna Sathishkumar -13Elmhults Sport Club33.109.54


P 12 1300 meter
1Axel Cronholm -10Ljungby FIK4.383.33
2Isak Wallerstein -11Pjätteryd5.113.59
3Eric Bell -10-5.224.07
4Milton Haraldsson -10Hallaryd IF5.414.22
5Elias Lagerqvist Fager -11SK Graal6.204.52
6Darian Lindberg -11LiMa Output6.405.07
7Hannes AronssonÄlmhult7.405.53
8Leo Aronsson -10Hovslätt8.196.23


F 12 1300 meter
1Elsa GustafssonMarkaryds FK5.134.00
2Signe Wiesel -10Ljungby FIK5.164.03
3Arisa HadzicMarkaryds FK6.104.44
4Signe Lif Markaryds FK6.284.58
5Maya EidertEmmaboda Verda OK7.135.33
6Eline Hellqvist -11Sjövalla FK7.255.42
7Amanda Lundbäck -10Hallaryd7.506.01
8Alice Tingdahl -10Ljungby8.406.40


P 10 1300 meter
1Casper Andersson -12Osby6.044.40
2Jonatan Petersson -12Strömsnäs6.134.46
3Olof Pedersen -12IFK Fjärås6.435.10
4Vincent Sörbergs -13-7.465.58
5Linus Hellqvist -13Mölnlycke10.097.48
6Milton Rudolfsson -11-10.298.03


F 10 1300 meter
1Therese Bengtsson -12Visseltofta IF5.554.33
2Mira Mahjoub -Agunnaryd8.166.21
3Nelly LarssonIAF8.556.51
4Ella Listened -13OK Gynge9.397.25


P 8 1300 meter
1Olle Gunnarsson -14Elmhults Sport Club5.584.35
2Mio EidertEmmaboda Verda OK6.154.48
3Henning LifMarkaryds FK6.214.53
4Theodor Rudolfsson -15OK Gynge7.025.24
5Noa Aronsson -14Älmhult7.055.26
6Elias Jonsson -16Hallaryd IF7.115.31
7Victor Bell -15-7.185.36
8Mario Ahlsen -14 Älmhult7.335.48
9Algot Lans -14-7.425.55
10Isak Aronsson -14Hovslätt7.475.59
11Gustav Åkerberg -16OK Gynge8.456.43
12Leo Listerud -17OK Gynge9.427.27
13William Rudolfsson -14-10.358.08
14Hilding Håkansson -16Hope 58710.428.13
15Edmund Nilsson -Lidingö IF11.038.30
16Valter Rudolfsson -18-11.118.36
17Vilhelm NilssonDunker IF13.1610.12
18Valentino Ahlsén -18-29.2322.36


F 8 1300 meter
1Felicia Petersson -13Strömsnäs6.174.50
2Elina Jonsson -14Hallaryd IF6.264.56
3Maja Burman -14SK Graal6.595.22
4Rebecka Wallerstein -14Pjätteryd7.015.23
5Selma Walden -15SK Graal7.075.28
6Joline Nordkvist -14 Hallaryd IF7.445.56
7Viola Petersson -15-7.566.06
8Emla Mårtensson -14Helsingborg8.186.23
9Wilja Odin -17Helsingborg8.286.30
10Linnea Åkerberg -16OK Gynge8.586.53
11Cajsa Olofsson -17Jämnhult10.177.54
12Fanny Lundbäck -17-10.187.55
13Lea Samuelsson -14Pjätteryds IF10.258.00
14Liv Andersson -18-10.458.16
15Juni Håkansson -18Hope 58710.578.25
16Bonnie Nordkvist -17Hallaryd IF12.099.20
17Holly Svensson -49Hallaryd IF12.259.33
18Lisette Willing -20Hallaryd IF20.2615.43


Tävlingen administreras med Running Man v2.3. Licensierad till: Hallaryds IF. Licensnummer: 1003