Hallarydsloppet 2014 2014-04-21
P8 1200 meter
1Hjelm, IsakÅhus FIK5.324.36
2Nilsson, FelixÄngelholm IF5.414.44
3Nilsson, MioSK Graal6.095.07
4Andreasson, IsakWisseltofta IF6.215.17
5Axelsson, ErikMarkaryds FK6.275.22
6Borg, OlleÄlmhult6.355.29
7Eliasson, Lucas-6.375.30
8Josefsson, VigorSK Graal6.385.31
9Holmgren, OskarMarkaryds FK6.435.35
10Persson, HugoHallaryd IF6.445.36
11Tordenfeldt-Grafö, SimonWisseltofta IF6.545.45
12Åberg, OlleLjungby7.025.51
13Navgren, Alex-7.176.04
14Westberg Dolfa, JulianGF Idrottt7.226.08
15Lundbäck, LukasWisseltofta IF7.316.15
16Kral, LudwiegMarkaryds FK7.466.28
17Gustafsson, Caesar-7.496.30
18Johansson, JonahDelary IF7.596.39
19Josefsson, AlvinSK Graal8.106.48
20Bladh, Theo-8.206.56
21Persson. Abin-8.507.21
22Pawelek, FilipHallaryd IF8.547.24
23Navgren, Johan-9.037.32
24Persson, SixtenSK Graal9.277.52
25Bengtsson, LukasHallaryd IF9.528.13
26Rydén, LeoTutaryd12.1810.15
27Persson, AxelWisseltofta IF12.5410.45
28Persson, Linus-17.1914.25


F8 1200 meter
1Aagaard, CelineSK Graal5.234.29
2Svensson, AgnesTeam Hyttinge6.135.10
3Ringström, LovisaSK Graal6.295.24
4Nilsson, ElinMarkaryds FK6.525.43
5Bladh-Pijaca, Meja-6.565.46
6Persson, HannaHallaryd IF6.575.47
7Ragnarsson, MiraLönsboda IBK7.005.50
8Jacobsen, MoaMarkaryds FK7.035.52
9Gustafsson, AlvaMarkaryds FK7.045.53
10Lindberg, JosefineFK Finn7.186.05
11Svensson, CorneliaOKK8.046.43
12Karlsson, MajaSK Graal8.056.44
13Bladh, Tova-8.297.04
14Haraldsson, KlaraBrännhults IF8.497.20
15Karlsson, GiselaWisseltofta IF8.557.25
16Fyhrlund, StinaSK Graal9.097.37
17Rydén, CorneliaTutaryd9.107.38
18Almarsson, LinneaSK Graal9.267.51
19Åberg, IngridLjungby9.297.54
20Nyh, Majaa-9.357.59
21Tengbladh, Alva-9.388.01
22Thörnqvist, Lina-9.418.04
23Nord, KajsaHallaryd9.588.18
24Karlsson, BelmaWisseltofta IF11.309.35
25Lönnberg, ElviraHallaryd IF12.1510.12
26Gustafsson, ElsaMarkaryds FK12.3510.29


P10 1200 meter
1Jensen, HugoSK Graal5.144.21
2Jonsson, Victor-5.154.22
3Bladh-Pijaca, HannesHallaryd IF5.304.35
4Persson, EmilWisseltofta IF5.344.38
5Karlsson, AntonSK Graal5.364.40
6Rydén, SebastianTutaryd5.394.42
7Tuikanovic Zjajo, AdiWisseltofta IF5.444.46
8Andreasson, ErikWisseltofta IF5.454.47
9Holmgren, ErikMarkaryds FK5.574.57
10Danielsson, ViggoLjungby FIK6.405.33
11Lönnberg, AlfredHallaryd IF7.306.15
12Dahlström, PontusWisseltofta IF8.026.41


F10 1200 meter
1Hjelm, ElsaÅhus FIK5.104.18
2Nilsson, WilmaÄngelholm IF5.214.27
3Ringström, LinneaSK Graal5.334.37
4Nilsson, AlvaMarkaryds FK5.404.43
5Thillberg, HannahMarkaryds FK5.434.45
6Svensson, KlaraTeam Hyttinge5.514.52
7Dunder, MoaVIGK5.564.56
8Karlsson, TrineVIGK6.105.08
9Ragnarsson, EllaLönsboda IBK6.165.13
10Ekvall, TuvalieUF Contact6.205.16
11Nilsson, MathildaMarkaryds FK6.325.26
12Almarsson, EbbaMarkaryds FK6.415.34
13Haglund, Elsa-6.465.38
14Rubin, LovaUF Contact7.075.55
15Olin, LinneaElmhults Sport Club7.296.14
16Gunnarsson, VeraElmhults Sport Club8.016.40
17Dahlström, MyWisseltofta IF8.076.45
18Petersson, Cornelia-8.226.58
19Almarsson, TuvaSK Graal8.527.23
20Karlsson, MajaMöckelns IF9.057.34
21Tengblad, Hilda-9.558.15


P12 1200 meter
1Karlsson, OskarSK Graal4.313.45
2Lindqvist, AdamÄlmhult4.494.00
3Ringström, EliasSK Graal5.024.11
4Olin, ViktorElmhults Sport Club5.174.24
5Axelsson, OttoMarkaryds FK5.274.32
6Persson, HampusHallaryd IF5.384.41
7Larsson, Holger-7.276.12


F12 1200 meter
1Eriksson, AlmaLjungby FIK5.254.30
2Danielsson. Elin-5.474.49
3Lindqvist, JessicaHallaryd IF5.534.54
4Kindlundh, FredrikaFK Finn5.554.55
5Andersson, LinneaSK Graal6.065.05
6Nilsson, AnnaElmhults Sport Club6.145.11
7Hansson, GiuliaOsby6.185.15
8Nilsson, LovaElmhults Sport Club6.255.20
9Westberg Dolfe, AlinaGF Drott7.366.20
10Jakobsson, SifTeam Kornberga8.246.59


P14 3200 meter
1Nilsson, JohanElmhults Sport Club13.584.21
2Turesson, JonatanMarkaryds FK14.204.28
3Emilsson, GabrielMarkaryds FK16.385.11
4Olovsson, ErikElmhults Sport Club19.586.14
5Thörnqvist, Lucas-20.016.15


F14 3200 meter
1Kindlundh, LottenFK Finn14.294.31
2Axelsson, EbbaMarkaryds FK14.384.34


P16 3200 meter
1Thörnqvist, Mikael-25.297.57


F16 3200 meter
1Bardh, LovisaSK Graal14.124.26
2Nilsson, LinaElmhults Sport Club16.295.09


Herrar 6 km 6000 meter
1Petersson, PontusSkillingaryd20.173.22
2Nilsson, StefanLunds OK21.293.34
3Karlsson, MatsSK Graal22.023.40
4Jönsson, StefanVittsjö GIK23.003.50
5Stanic, SasaSK Graal23.033.50
6Helgesson, PeterSK Graal24.044.00
7Berqvist Omö, JonnySK Graal26.384.26
8Isaksson, ThimSK Graal27.004.30
9Alm, Lars-GöranFK Snapphanarna29.414.56
10Christensen, RasmusOsby30.035.00
11Nilsson, HåkanSK Graal31.075.11
12Johansson, MikaelElmhults Sport Club31.265.14
13Johansson, NiklasSK Graal31.295.14
14Karlsson, KristerVäxjö Löparklubb31.325.15
15Bergqvist, AndersSK Graal31.395.16
16Nilsson, OlaVittsjö31.545.19
17Börjesson, UlfHallaryd IF32.135.22
18Rydén, OlaTutaryd32.315.25
19Svensson, ChristerEmballator Lagan Plast33.155.32
20Petersson-Ek, FelixHallaryd33.255.34
21Borg, WilleÄlmhult33.325.35
22Bergström, PeterKFA33.435.37
23Bergstrand, KentVärend GN33.445.37
24Heidari, MohammadÄlmhult34.055.40
25Nilsson, StefanEmballator Lagan Plast34.085.41
26Ericsson, Kenneth-34.555.49
27Ivarsson, Carl-GustafFK Snapphanarna36.036.00
28Sjödahl, GöranLjungby36.096.01
29Söderberg, Emil-36.136.02
30Lundvall, PatricVäxjö Löparklubb37.156.12
31Svensson, PatrickStrömsnäsbruk37.346.15
32Johansson, GöteIKO Fritid Grimsås37.426.17
33Nilsson, Per-AndersHallaryd IF38.096.21
34Svensson, GustafJönköping38.186.23
35Rydén, GöranElmhults Sport Club38.196.23
36Nathorst, MichaelTeam Malmö38.236.23
37Wesseus. RobinTeam Malmö38.346.25
38Sjölander, Jimmi-39.196.33
39Evaldsson, Jan-WillySK Graal39.286.34
40Nyström, OskarElmhults Sport Club41.466.57
41Nyström, JakobElmhults Sport Club44.467.27
42Tolfte-Bladh, PatricHallaryd IF45.037.30
43Lindengard, JanElmhults Sport Club50.528.28
44Malm, Kjell-54.599.09


Damer 6 km 6000 meter
1Biesert, MariaSK Graal25.114.11
2Nilsson, JaneMarkaryds FK25.414.16
3Biesert, JennySK Graal25.534.18
4Persson, LindaSK Graal26.344.25
5Jansson, EvaElmhults Sport Club28.264.44
6Olofsson, EllenorMarkaryds FK30.015.00
7Sandström, AnnikaMarkaryds FK32.565.29
8Rudolfsson, MalinHallaryd32.585.29
9Salomonsson, MaritaStrömsnäsbruk33.225.33
10Åkesson, MariaÅhus FIK33.235.33
11Josefsson, MarieSK Graal33.315.35
12Thuvesson, CeciliaHope58733.405.36
13Ericsson, Lotta-35.175.52
14Lundbäck, Sofia-36.146.02
15Johansson, SofiaElmhults Sport Club36.186.03
16Karlsson, Frida-36.246.04
17Rydén, TheréseTutaryd37.186.13
18Larsson, IsabellaHässleholm37.336.15
19Lindstrand, Karolina-37.496.18
20Hansson, JosefinTeam Malmö37.516.18
21Sjölander, Katarina-39.206.33
22Berggren, KatjaÄlmhult41.526.58
23Pettersson, MalinElmhults Sport Club42.207.03
24Petersson, LenaElmhults Sport Club42.217.03
25Nilsson, KerstinWisseltofta IF44.207.23
26Nyström, JeanetteElmhults Sport Club44.487.28
27Blomqvist, MimmiÄlmhult45.137.32
28Sundh, KarinElmhults Sport Club45.387.36


Herrar 9,8 km 9800 meter
1Lawaetz, JannikSNIK Danmark34.403.32
2Ljungberg, ErikIK Akele35.183.36
3Edvinsson, Oskar-37.493.51
4Svensson, TommyIK Hakarpspojkarna38.093.53
5Hindrichsen, RasmusMarkaryds FK38.553.58
6Hellborg, RobinNIKO39.464.03
7Gunnarsson, OlaLjungby41.314.14
8Omö Bergqvist, TobiasSk Graal41.374.14
9Bergh, Sven-IngeLönsboda SK41.584.16
10Eriksson, HansAlvesta Pensionärers IF42.334.20
11Tillemark, HenrikJohannessons Bygg43.044.23
12Liljenberg, Andreas338 Småland43.344.26
13Bengtsson, ThomasLonsomerunners43.454.27
14Karlsson, RogerHallaryd IF43.464.27
15Lindahl, Pär-43.474.28
16Karlsson, PeterMarkaryd43.504.28
17Johansson, LinusFK Finn43.564.28
18Simon, MikaelFK Finn44.064.30
19Johnsson, JonHallaryd IF44.134.30
20Josefsson, BorisSK Graal44.224.31
21Eliasson, MarcusKilleberg44.314.32
22Petersson, JonathanKnäreds IK44.324.32
23Birgersson, TomasATAB-TRAPPAN44.404.33
24Jonsson, HenrikLjungby Hockey45.064.36
25Wretström, HåkanSK Graal45.144.36
26Malm, MagnusSkåneleden45.154.37
27Andersson, JonasLjungby45.254.38
28Engqvist, SimonTannsjö45.314.38
29Johnsson, KjellHope 58745.334.38
30Bengtsson, JesperElmhults Sport Club45.554.41
31Svensson, Stefan-45.584.41
32Larsson, Peter-46.014.41
33Lundgren, DavidSolvikingarna46.074.42
34Karlsson, LeifMöckelns IF46.204.43
35Johannesson, MarcusVisslaryds LK46.224.43
36Häll, StefanSK Graal46.314.44
37Svärd, OskarFK Finn46.324.44
38Bengtsson, Lennart-46.344.45
39Pedersen, MatiasHallaryd IF46.434.46
40Lundgren, KennertSolvikingarna46.494.46
41Månsson, MagnusJohannessons Bygg46.554.47
42Johnsson, GöstaHallaryd IF47.084.48
43Bergqvist, Rasmus-47.094.48
44Svensson, OlleGränums IF47.174.49
45Schmitz, JohanEneryda47.194.49
46Petersson, Marcus338 Småland47.404.51
47Lundbäck, AndreasHallaryd47.464.52
48Johansson, ErikLejongropen IK47.534.53
49Petersson, UlfÄlmhult47.554.53
50Svensson, MikaelRäddningstjänsten Osby48.214.56
51Karlsson, FredrikFK Finn48.224.56
52Nyberg, MarkusLFF48.264.56
53Möller, KjellÄngelholm48.284.56
54Jakobsson, AskTeam Kornberga48.304.56
55Johansson, Adde-48.584.59
56Lilliebrunnor, GustavA-runners49.075.00
57Jonasson, JörgenElmhults Sport Club49.125.01
58Åberg, MichaelLjungby49.375.03
59Alex, JoelHope 58749.415.04
60Alex, RobinHope 58749.425.04
61Roslund, DanLjungby50.075.06
62Lindkvist, KennethMöckelns IF50.125.07
63Bengtsson, AndersSIBF50.155.07
64Magnusson, Jan-ÅkeElmhults Sport Club50.265.08
65Lindberg, NiklasFK Finn50.405.10
66Persson, HenrikCareco Sport Club50.485.11
67Johansson, UlrikElmhults Sport Club50.535.11
68Josefsson, BoMarkaryds FK51.095.13
69Lindberg, Johan-51.115.13
70Aronsson, JoakimJönköping51.505.17
71Persson, JörgenRydö ASK52.175.20
72Faber, JensVirestad52.185.20
73Jonasson, Lars-ÅkeLuxemburg52.285.21
74Nilsson. Martin-52.465.23
75Lund, GöranHalmstad53.145.25
76Elofsson, NiklasÄlmhult53.165.26
77Dahl, PeterSK Graal53.285.27
78Svensson, JonasÄlmhult53.465.29
79Bengtsson, IngeLjungby54.035.30
80Svensson, KjellOK Gynge54.095.31
81Bergström, KjellOK Njudung54.515.35
82Stjernqvist, DanielElmhults Sport Club55.115.37
83Lundbäck, LarsSjuhult55.335.40
84Bengtsson, UrbanJohannessons Bygg55.455.41
85Nyberg, Mikael-55.505.41
86Lundgren, Kristian-56.335.46
87Palm, BirgerSK Graal57.525.54
88Serju, CvetoSK Graal58.345.58
89Petersson, HenrikLFF59.116.02
90Follerås, ÅsmundElmhults Sport Club61.096.14
91Lawaetz, ChristianSNIK Danmark61.556.19
92Andersson, BjörnSaint-Gobain Isober71.387.18


Damer 9,8 km 9800 meter
1Ambjörnsson, JosephineHässelby SK37.133.47
2Nilsson, AnnelieBåstad42.174.18
3Reckewel, CarinaSNIK Danmark43.244.25
4Nilsson, MariaElmhults Sport Club43.584.29
5Gustafsson, HeleneMarkaryds FK44.034.29
6Ekvall, MariaUF Contact44.504.34
7Bergh Rydiander, SandraLönsboda SK45.414.39
8Johansson, MarieOK Gynge46.284.44
9Karlsson, PiaMarkaryds FK46.414.45
10Oredsson, JessicaElmhults Sport Club46.524.46
11Svensson, SofiaGränums IF48.034.54
12Kagg, PetraKnäred48.164.55
13Bladh, ThereseHallaryd IF48.254.56
14Kagg, CorneliaKnäred48.394.57
15Magnusson, MiloElmhults Sport Club48.544.59
16Juhl Pederssen, TineTeam Kornberga49.235.02
17Andersson, AmandaLaholms Voltige49.325.03
18Bäckström Bäckman, RebeccaKristianstad50.175.07
19Lindberg, MariaFK Finn50.375.09
20Enoksson, CarolineOsby50.475.10
21Haglund, Maria-51.065.12
22Navgren, Monica-51.165.13
23Andersson. KarolinaElmhults Sport Club52.005.18
24Gunnarsson, OliviaElmhults Sport Club52.115.19
25Mako, AgnesLjungby52.195.20
26Adolfsson, LouiseÄlmhult52.305.21
27Persson, Vendula-52.385.22
28Olsson, ErikaMarkaryds FK52.395.22
29Johansson, Sussane-53.085.25
30Olofsson, ViktoriaOsby53.155.26
31Ragnarsson, JohannaFjärkulla53.235.26
32Johnsson, LinaMarkaryds FK53.555.30
33Schmitz, ElisabethÄlmhult54.495.35
34Sjölander, AnnetteElmhults Sport Club55.105.37
35Kjellberg, LottaVirestad55.125.37
36Lindberg, LouiseFK Finn55.445.41
37Dahl, SofiaSK Graal55.465.41
38Lindberg, JosefinSK Graal55.485.41
39Faber, thereseVirestad55.495.41
40Kramer, MalinÄlmhult55.525.42
41Åberg, Lina-55.545.42
42Lundgren VeronikaSolvikingarna56.125.44
43Schmitz, Madelene-56.175.44
44Jönsson, EmmaWisseltofta IF56.185.44
45Karlsson, JenniMöckelns IF56.235.45
46Håkansson, ElinMarkaryds FK57.165.50
47Tillemark. Linnea-58.135.56
48Bengtsson, KatarinaJohannessons Bygg58.375.58
49Lawaetz, TheaSNIK Danmark58.546.00
50Gunnarsson, HildaElmhults Sport Club58.576.00
51Gunnarsson, ÅsaElmhults Sport Club59.276.03
52Kukkohovi, SinikkaAnderstorp OK64.256.34
53Tengblad, Therese-64.546.37
54Johnsson, Cecilia-64.556.37
55Hansson, Ineta POsby65.286.40
56Olausson, GunillaElmhults Sport Club73.207.28


Herrar 21 km 21000 meter
1Pettersson, MarcusÄngelholms IF73.223.29
2Jansson, HenrikElmhults Sport Club74.153.32
3Peterson, DavidApladalens Löparklubb75.143.34
4Almarsson, JonasSK Graal80.293.49
5Svensson, JoakimElmhults Sport Club83.473.59
6Nilsson, PeterElmhults Sport Club83.503.59
7Hanzon, OlaSK Graal84.594.02
8Karlsson, JohanHossmo RC85.254.04
9Evaldsson, DanielSk Graal86.114.06
10Salomonsson, MatsFjärrholma Cementgjuteri89.474.16
11Karlsson, IngeMarkaryds FK91.124.20
12Svensson, PeterMarkaryd92.134.23
13Carlsson, Mikael338 Småland93.374.27
14Elwér, DanielFK Finn93.504.28
15Salomonsson, DanielFjärholma Cementgjuteri95.584.34
16Jönsson, Morgan-97.034.37
17Bell, Hamish-98.004.40
18Berg, MagnusHeleneholms IF99.214.43
19Anderberg, TomasVäxjö Löparklubb99.534.45
20Nyström, JonnyElmhults Sport Club100.534.48
21Kagg, FredrikKnäred101.104.49
22Hagberg, TommyOK Gynge102.174.52
23Bäckström, LennartKristianstad104.344.58
24Svensson, DanielTeam Hyttinge105.255.01
25Johansson, LarsElmhults Sport Club106.245.04
26Jonasson, Stig-ÅkeElmhults Sport Club106.325.04
27Westberg, PerGF Drott106.445.04
28Lejon, JanVäxjö Löparklubb107.055.05
29Fleischer, NiclasUgglepaddehökarna107.225.06
30Billinger, JohnnyOK Gynge108.495.10
31Nyberg, MagnusElmhults Sport Club110.045.14
32Olofsson, KristerHallaryd IF110.235.15
33Pettersson, RonnyTEXO112.255.21
34Uhlin, AndersOK Gynge113.455.25
35Salomonsson, ÖstenNostalgimacken114.075.26
36Svensson, JohnnyÄlmby114.155.26
37Hyll, BirgerElmhults Sport Club114.545.28
38Ristovska, Andres-115.365.30
39Lindstrand, TobiasHallaryd IF116.105.31
40Salomonsson, NiklasFjärrholma Cementgjuteri117.155.35
41Hägglund, KlasÖbacka Löparklubb121.505.48
42Persson, MartinHästveda121.565.48
43Lilliebrunner. Emil-123.465.53
44Sandahl, JohanDelary IF131.476.16
45Nilsson, JanNilssons Pumpservice132.276.18
46Nilsson, MartinNilssons Pumpservice132.296.18
47Aronsson, JonasHallaryd IF136.316.30
48Johansson, Daniel-142.276.47


Damer 21 km 21000 meter
1Bardh, AnnikaSK Graal89.354.15
2Samuelsson, MatildaVirestad102.284.52
3Levin, NillaElmhults Sport Club104.494.59
4Eriksson, ElinA-Runners111.465.19
5Tammelin, Linnea-113.385.24
6Carlsson, EllinorMarkaryd114.285.27
7Lejon, MatildaLejongropen IK115.215.29
8Lewis, AmandaÄlmhult116.175.32
9Salomonsson, JennieMarkaryds FK117.095.34
10Dolfe, MalenaGF Idrott118.235.38
11Norling Ekdahl, LindaMaskinservice A P Norling119.235.41
12Persson, MariaUrbal Tribes121.575.48
13Sandahl, KajsaDelary IF122.285.49
14Nolhage, AmandaHultsfreds löparklubb122.375.50
15Hultén, AnnetteElmhults Sport Club123.575.54
16Nilsson, SofiaHallaryd IF129.426.10
17Jönsson, June JaMarkaryd144.026.51


Tävlingen administreras med Running Man v2.3. Licensierad till: Hallaryds IF. Licensnummer: 1003