Hallarydsloppet 2013 2013-04-01
P8 1200 meter
1Johansson, Victor-5.454.47
2Bladh-Pijaca, HannesHallaryd IF5.484.50
3Persson, MaximusElmhults Sport Club6.215.17
4Danielsson, ViggoLjungby FIK6.585.48
5Andreasson, IsakElleböke7.115.59
6Eliasson, Lucas-7.186.05
7Andersson, SimonLagan7.216.07
8Axelsson, ErikMarkaryds FK7.446.26
9Svensson, AdrianLagan7.556.35
10Persson, HugoHallaryd IF8.206.56
11Leral, LudwigMarkaryds FK8.297.04
12Haglund, Ruben-10.539.04
13Bengtsson, LucasHallaryd14.1411.51
14Persson, AlbinSK Graal15.2012.46
15Persson, LinusSK Graal20.0816.46


F8 1200 meter
1Aagaard, CelineSK Graal5.374.40
2Nilsson, AlvaMarkaryds FK6.345.28
3Svensson, KlaraHyltinge6.475.39
4Dunder, MoaMarkaryd6.595.49
5Sträng, MinnaBromma7.126.00
6Karlsson, Saga-7.226.08
7Lindberg, JosefineFK Finn7.276.12
8Svensson, AgnesHyltinge7.306.15
9Haglund, Elsa-7.366.20
10Bladh-Pijaca, MejaHallaryd IF7.386.21
11Ragnarsson, MiraFjärkulla IF7.456.27
12Olin, LinneaElmhults Sport Club8.086.46
13Matsson, EmmaElmhults Sport Club8.226.58
14Bonnevier, EmmaFK Finn9.017.30
15Gunnarsson, VeraElmhults Sport Club9.047.33
16Engler, Tilda-10.178.34
17Strahl, Annie-10.198.35
18Persson, Vera-10.218.37
19Engblom, Sara-10.228.38
20Persson, HannaHallaryd IF11.109.18
21Hellsten Almarsson, LinneaSK Graal11.389.41
22Nord, Kaisa-14.5912.29


P10 1200 meter
1Bardh, JakobSk Graal5.144.21
2Axelsson, OttoMarkaryds FK5.394.42
3Ohlin, ViktorElmhults Sport Club5.404.43
4Mörck, TimTormestorp5.444.46
5Björck, JohanOK Älme6.115.09
6Mattsson, WilliamElmhults Sport Club6.525.43
7Johansson, SamuelLjungby FIK7.105.58
8Sträng, JohanBromma7.136.00
9Andersson, Lucas-9.107.38


F10 1200 meter
1Danielsson, ElinIFK Osby5.514.52
2Welander, AliceMarkaryds FK6.245.20
3Mörck, TaniaTormestorp6.275.22
4Tillberg, HannahMarkaryds FK6.285.23
5Ragnarsson, EllaFjärkulla IF6.465.38
6Lindberg, FeliciaFK Finn6.565.46
7Karlsson, TrineVittsjö GIK Friidrott7.005.50
8Nilsson, AnnaElmhults Sport Club7.316.15
9Andersson, LinneaLjungby FIK7.356.19
10Almarsson, EbbaMarkaryds FK9.097.37


P12 1200 meter
1Karlsson, OskarSK Graal4.403.53
2Nilsson, JohanElmhults Sport Club5.014.10
3Emilsson, GabrielMarkaryds FK5.464.48
4Lindau, AntonMarkaryds FK6.125.10
5Person, HampusHallaryd IF6.575.47
6Andersson, Lucas-7.196.05


F12 1200 meter
1Ericsson, AlmaLjungby FIK5.194.25
2Axelsson, EbbaMarkaryds FK5.234.29
3Fredung, OliviaMarkaryds FK5.324.36
4Petersson, EvelinaStrömsnäsbruk5.524.53
5Bardh, VilmaSk Graal5.544.55
6Ragnarsson, LinneaMarkaryds FK6.055.04
7Kagg, NoraMarkaryds FK6.135.10
8Welander, AmandaMarkaryds FK6.175.14
9Lindqvist, JessicaHallaryd IF6.235.19
10Stridsberg, MejaLjungby FIK6.255.20
11Bengtsson, ElivraMarkaryds FK6.265.21
12Hansson, GiuliaOsby7.256.10
13Bladh-Bertini, EmmaHallaryd IF7.376.20
14Nord, Saga-14.5812.28
15Nord, Saga-14.5812.28


P14 2900 meter
1Timmerbäck, JoshuaLjungby11.363.59
2Simon, AdamLjungby13.174.34
3Engström, EliasKristianstad SMK14.064.51


F14 2900 meter
1Bardh, LovisaSK Graal11.333.58
2Kagg, CorneliaMarkaryds FK12.284.17
3Persson, SofieLjungby FIK14.004.49
4Jansson, EvelinaLjungby FIK15.235.18
5Karlsson, MatildaFK Finn16.315.41
6Karlsson, ElinFK Finn16.325.42


P16 2900 meter
1Wretström, AntonSK Graal10.083.29
2Mårtensson, EdvinActive Divers Fridykarklybb13.164.34
3Ruderstam, LukasFK Finn16.125.35


F16 2900 meter
1Nilsson, LinaElmhults Sport Club14.154.54
2Persson, SannaLjungby FIK14.274.58


Herrar 6,3 km 6300 meter
1Andersson, FilipSkillingaryds FK22.393.35
2Nilsson, StefanHönjarums IF23.003.39
3Jönsson, StefanMarkaryd24.393.54
4Persson, KristofferRydö ASK25.444.05
5Thuvesson, RolandÄlmhult26.024.07
6Andersson, RickardSkillingaryds FK27.274.21
7Tillberg, NiklasMarkaryds FK28.424.33
8Persson, MichaelLjungby FIK28.484.34
9Alex, RobinHope 58729.164.38
10Isaksson, ThimSK Graal29.284.40
11Nilsson, LarsÄlmhult29.404.42
12Johansson, NiklasSK Graal29.454.43
13Karlsson, FredrikFK Finn29.514.44
14Lindberg, Johan-29.534.44
15Bonnevier, TobiasFK Finn29.554.44
16Persson, MattiasElmhults Sport Club30.484.53
17Johnsson, GöstaHallaryd IF30.494.53
18Nilsson, DanielVärnamo31.505.03
19Rydén, OlaTutaryd32.125.06
20Svensson, FransFK Finn32.215.08
21Strahl, Håkan-32.235.08
22Martinsson, RonnieLjungby FIK32.305.09
23Persson, JörgenRydö ASK33.335.19
24Wikell, UlfGårdsby IK33.405.20
25Karlsson, StefanElmhults Sport Club33.495.22
26Börjesson, UlfHallaryd IF33.505.22
27Johnsson, TimmieHope 58733.525.22
28Svensson, DennisDennis IF33.555.23
29Johansson, MikaelElmhults Sport Club34.175.26
30Svensson, ChristerEmballator Lagan Plast34.195.26
31Jansson, LarsMarkaryds34.295.28
32Begrstrand, KentGårdsby IK34.435.30
33Johnsson, BoHallaryd IF34.455.30
34Mårtensson, MatsActive Divers34.595.33
35Gunnarsson, PerEmballator Lagan Plast35.225.36
36Daludd, DennisVesslarps IK35.445.40
37Svensson, MorganEmballator Lagan Plast36.105.44
38Lundgren, KristianV Frölunda36.525.51
39Sjödahl, GöranRataryd37.025.52
40Burman, BertilElmhults Sport Club37.516.00
41Karlsson, Tommy-37.566.01
42Holmgren, Bengt-ÅkeNIKO Osby38.166.04
43Pettersson EK, FelixHallaryd IF38.546.10
44Evalsson, Jan-WillySK Graal39.156.13
45Nilsson, Per-AndersHallaryd IF39.446.18
46Rydén, GöranElmhults Sport Club40.566.29
47Nyström, Oscar-44.197.02
48Bertini, BernéHelsingborg46.187.20
49Nyström, Jacob-48.467.44
50Nilsson, BertilMarkaryd49.247.50
51Nilsson, RogerMarkaryd49.257.50
52Lydin, JackHallaryd IF55.458.50
53TolfteBladh, PatrickElme Spreader AB59.159.24


Damer 6,3 km 6300 meter
1Persson, LindaSK Graal30.244.49
2Thörnell, Annika-33.075.15
3Lindberg, JosefinSK Graal33.395.20
4Nilsson, JessicaÄlmhult34.575.32
5Thuvesson, CeciliaStockholm35.125.35
6Falk Sträng, MalinBromma35.285.37
7Dahl, SofiaSK Graal36.025.43
8Svensson, JessicaLagan36.095.44
9Svensson, Sandra-36.345.48
10Jarlsdotter, MartinaVesslarps IK36.505.50
11Lundgren, VeronikaV. Frölunda36.515.50
12Karlsson, Frida-37.576.01
13Bell, KristinaVesslarps IK38.536.10
14Rydén, ThereseTutaryd39.206.14
15Mårtensson, KatarinaActive Divers39.236.15
16Johansson, SofiaElmhults Sport Club39.366.17
17Larsen, AnnetteSk Graal39.496.19
18Nilsson, Malin-41.126.32
19Nilsson, MonikaHandy Woman Hushållstjänst42.246.43
20Rosén, AnnetteEmballator Lagan Plast46.437.24
21Nilsson, KerstinVisseltofta46.507.26
22Nyström, Jeanette-48.487.44


Herrar 9 km 9000 meter
1Andersson, RiccardTriathlon Syd32.563.39
2Sernefell, DavidHallaryd IF32.583.39
3Svensson, JoakimElmhults Sport Club34.283.49
4Persson, TorbjörnElmhults Sport Club35.153.55
5Evaldsson, DanielSK Graal35.283.56
6Nilsson, PeterElme Spreader AB36.044.00
7Petersson, JonathanKnäred37.014.06
8Persson, RogerLidhults Goif37.194.08
9Gustavsson, AndreasElmhults Sport Club37.374.10
10Elwér, DanielLjungby38.114.14
11Svensson, TommyIK Hakarpspojkarna38.344.17
12Svensson, SimonLjungby38.354.17
13Bell, Hamish-38.374.17
14Johansson, LinusFK Finn38.474.18
15Omö Bergkvist, JohnnySK Graal38.534.19
16Nyberg, MagnusElmhults Sport Club39.004.20
17Gunnarsson, JoakimElmhults Sport Club39.104.21
18Åström, KristofferElmhults Sport Club39.254.22
19Leskovec, AlexanderNybro39.334.23
20Bengtsson, MattiasVesslarps IK39.384.24
21Persson, Per-ArneBroby39.504.25
22Svärd, OskarFK Finn40.014.26
23Bergh, Sven-IngeLönsboda SK40.154.28
24Fleischer, NiclasUgglepaddehökarna40.234.29
25Eriksson, HansEksjö Södra IK40.384.30
26Simon, MikaelFK Finn40.434.31
27Burman, Daniel-40.594.33
28Lindstrand, TobiasHallaryd IF41.014.33
29I Nilsson, HasseHandy Man All Fix41.024.33
30Johnsson, JonHallaryd IF41.144.34
31Brink, MarkusStyle Station IF41.294.36
32Appelman, WalterElmhults Sport Club41.354.37
33Gunnarsson, Jan-ÅkeIKEA Fritidsklubb41.384.37
34Johansson, JoakimOK Gynge41.434.38
35Johannesson, RobinJohannessons Bygg41.494.38
36Olsson, LennartElmhults Sport Club41.554.39
37Nyberg, MarkusÄlmhults MK42.284.43
38Karlsson, CharlieTeamet Karlsson42.394.44
39Nyström, Philip-42.404.44
40Axelsson, JimmyElme Spreader AB42.414.44
41Persson Nygren, TomasElme Spreader AB42.444.44
42Ragnarsson, AndersKnäred43.104.47
43Månsson, RasmusOsby43.114.47
44Lundgren, DavidMIK43.124.48
45Krassow, SebastianOredssons SS43.134.48
46Persson, ÖrjanBallingslöv GOIF43.154.48
47Wretström, HåkanSK Graal43.254.49
48Lundgren, KennertV. Frölunda43.414.51
49Bengtsson, LennartKnäred43.444.51
50Omö Bergkvist, TobiasSK Graal43.454.51
51Johnsson, KjellHope 58744.074.54
52Brink, Bengt-44.164.55
53Möller, KjellÄngelholm44.204.55
54Josefsson, BorisSK Graal44.224.55
55Tillemark, HenrikJohannessons Bygg44.494.58
56Bergqvist, RasmusStrömsnäsbruk45.135.01
57Johnsson, Johnny-45.265.02
58Häll, StefanSK Graal45.335.03
59Petersson, JerkerOK Gynge45.365.04
60Josefsson, BoMarkaryds FK45.405.04
61Alm, Lars-GöranFK Snapphanarna45.455.05
62Axelsson, LeifSK Graal45.545.06
63Westroth, JoakimEnertech AB46.065.07
64Sträng, JanBromma46.265.09
65Månsson, MagnusJohannessons Bygg46.295.09
66Jansson, PeterLjungby FIK46.355.10
67Petersson, Ulf-46.465.11
68Lindberg, NicklasFK Finn46.475.11
69Lindkvist, KennethMöckelns IF46.495.12
70Jonasson, JörgenElmhults Sport Club47.055.13
71Uhlin, AndersOK Gynge47.105.14
72Andersson, AndersVaggeryd48.115.21
73Nilsson, MartinNilssons Pumpservice48.135.21
74Johansson, UllrikElmhults Sport Club48.175.21
75Jahnssa, ChristerBMC Osby48.405.24
76Aronsson, JonasHallaryd IF48.485.25
77Mårtensson, ClaesBrokhult48.555.26
78Bengtsson, ThomasElmhults Sport Club48.575.26
79Svensson, KjellOK Gynge49.015.26
80Sjöberg, PeterSleden BK49.055.27
81Johansson, MathiasCareco Sport Club49.065.27
82Bergqvist, JimmySK Graal49.555.32
83Sjöstrand, Sebastian-50.555.39
84Serjun, CvetoSK Graal52.185.48
85Johansson, UrbanJohannessons Bygg52.235.49
86Ivarsson, Carl-GustavFK Snapphanarna52.295.49
87Johannesson, Jan-ÅkeJohannessons Bygg52.415.51
88Nilsson, JanNilssons Pumpservice54.166.01
89Engblom, Peter-55.566.12
90Johansson, MatsGårdsby IK60.226.42
91Backö, JohanAnderstorp OK61.336.50
92Aronsson, StenLjungby87.459.45


Damer 9 km 9000 meter
1Nilsson, CindyOsby38.214.15
2Andersson, EmmaSK Graal42.174.41
3Hansson, NinaElmhults Sport Club43.324.50
4Karlsson, PiaMarkaryds FK43.464.51
5Oredsson, Jessica-43.474.51
6Mörck, LottaTormestorp43.484.52
7Welander, TinaMarkaryds FK44.104.54
8Dahlstedt, HannaFK Finn44.394.57
9Svensson, JohannaMarkaryds FK44.484.58
10Svensson, TheresiaHyttinge44.564.59
11Johansson, MarieOK Gynge44.584.59
12Johansson, SaraNybro45.375.04
13Sundesson, Mariette-45.425.04
14Carleskär, BodilRyssbergets IK46.165.08
15Lundh, MariaSk Graal46.405.11
16Petersson, Evelina-46.485.12
17Magnusson, MiloElmhults Sport Club47.405.17
18Lindberg, LouiseFK Finn48.305.23
19Adolfsson, LouiseÄlmhult48.505.25
20Persson, LisaRun 4 Fun48.595.26
21Lewis, AmandaÄlmhult49.045.27
22Sjölander, AnnetteElmhults Sport Club49.075.27
23Ragnarsson, JohannaFjärkulla IF49.435.31
24Åberg, Emeli-49.465.31
25Kagg, PetraMarkaryds FK50.295.36
26Olsson, ErikaMarkaryds FK50.365.37
27Andersson, KarolinaElmhults Sport Club51.015.40
28Larsson, Johanna-51.035.40
29B Susac, Zahra-51.165.41
30Pålsson, HannaMöckelns IF51.285.43
31Bengtsson, CatarinaJohannessons Bygg52.225.49
32Olin, EvaElmhults Sport Club52.575.53
33P Hansson, InetaOsby53.115.54
34Ingell, HannaSkillingaryd53.385.57
35Engler, Stina-53.395.57
36Gunnarsson, ÅsaElmhults Sport Club53.595.59
37Johansson, Mari-54.206.02
38Andersson, RebeccaVaggeryd54.316.03
39Kukkohovi, SinikaAnderstorp OK54.476.05
40Gustafsson, Kristin-55.136.08
41Engblom, Christina-56.406.17
42Bogren, HelenaHalmstad58.326.30
43Bogren, HelenaHalmstad58.326.30
44Olavsson, GunillaElmhults Sport Club67.027.26
45Johnsson, CeciliaHallaryd IF68.047.33
46Svensson, AnitaSimlångsdalens IF70.377.50
47Korpilahti, Linda-71.017.53
48W Carlsson, MariaÄlmhult76.078.27
49Jonsson, YvonneLiatorp76.088.27


Herrar 21,1 km 21100 meter
1Jansson, HenrikElmhults Sport Club75.173.34
2Kälebo, MichaelEnhörna IF76.173.36
3Almarsson, JonasSK Graal80.343.49
4Hellborg, RobinKristianstad Triathlon83.243.57
5Svensson, EskilSimlångsdalens IF85.224.02
6Stenbäck, DanielPantern Running Club85.554.04
7Lundh, NiklasSK Graal88.194.11
8Stark, JohanLönashult Goif89.144.13
9Ericsson, IngemarFK Finn90.134.16
10Salomonsson, DanielFjärholma Cementgjuteri91.084.19
11Salomonsson, MatsFjärholma Cementgjuteri91.094.19
12Andersson, MartinFK Finn91.444.20
13Hansson, LennartPantern Running Club91.584.21
14Helgesson, PeterSK Graal92.114.22
15Karlsson, IngeMarkaryds FK92.234.22
16Åkesson, FredrikOK Gynge95.184.30
17Widing, FredrikElmhults Sport Club98.334.40
18Carlsson, RogerHallaryd IF99.554.44
19Nyström, JonnyElmhults Sport Club100.074.44
20Svensson, JohanFK Finn101.034.47
21Gunnarsson, Bo-GunnarFK Finn101.044.47
22Widing, Mikael-101.194.48
23Berntsson, JesperKronägg Sports Club102.064.50
24Simonsson, TommySimlångsdalens IF104.164.56
25Andersson, HenrikOK Gynge104.294.57
26Kagg, FredrikMarkaryds FK104.464.57
27Jönsson, Morgan-104.554.58
28Olsson, LennartSimlångsdalens IF104.564.58
29Johansson, LarsElmhults Sport Club106.425.03
30Enqvist, SimonTannsjö107.225.05
31Jonasson, Stig-ÅkeElmhults Sport Club107.325.05
32Håkansson, MagnusMOFF108.005.07
33Billinger, JohnnyOK Gynge108.135.07
34Salomonsson, ÖstenNostalgimacken109.515.12
35Stjernqvist, DanielElmhults Sport Club111.315.17
36Karlsson, TommyElmhults Sport Club111.325.17
37Mörck, Per-ErikTormestorp112.225.19
38Karlsson, KristerVäxjö Löparklubb112.365.20
39Lundvall, PatrikVäxjö Löparklubb112.425.20
40Nilsson, NilsOK Gynge113.405.23
41Mattsson, AndersElmhults Sport Club114.265.25
42Pettersson, RonnyTEXO Fritidsklubb117.095.33
43Ristovski, Andres-118.255.36
44Andersson, HåkanElmhults Sport Club124.515.55
45Gabrielsson, PeterBollebygd139.546.37
46Persson, JörgenRyssbergets IK149.207.04


Damer 21,1 km 21100 meter
1Bardh, AnnikaSK Graal93.434.26
2Nilsson, JaneMarkaryds FK99.494.43
3Hallberg, MalinLönsboda109.045.10
4Liljequist, BarbroElmhults Sport Club110.005.12
5Levin, NillaElmhults Sport Club113.095.21
6Lavin, Cecilia-119.065.38
7Nilsson, AnnKristianstad126.255.59
8Hultén, AnnetteElmhults Sport Club131.486.14
9Nolhage, AmandaLönneberga133.086.18
10Ursjö, ChatarinaBollebygd139.536.37


Tävlingen administreras med Running Man v2.3. Licensierad till: Hallaryds IF. Licensnummer: 1003